Eğitimin Geleceği: Çevrimiçi Eğitim

 
Kaynak: https://tr.educations.com/
Geleneksel eğitim kavramı son birkaç yıl içinde kökten değişti. Bir sınıfta fiziksel olarak var olmak artık tek öğrenme seçeneği değil – en azından internet ve yeni teknolojilerin yükselişiyle değil. Günümüzde, bir bilgisayara erişiminiz olduğu sürece, istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde kaliteli bir eğitime erişebilirsiniz. Şimdi yeni bir döneme giriyoruz – çevrimiçi eğitim devrimi.
Eğitimi çevreleyen şüpheciliği internet üzerinden azaltmaya gerek yoktur. Özellikle İnternet adı verilen bu geniş alanla karşı karşıya kalıyorsa, geleneksel sınıfın ardında kalma fikrini anlamak zordur.

ABD’deki yükseköğretim öğrencilerinin yüzde 30’undan fazlası en az bir uzaktan eğitim almaktadır.

Ancak, bu, birçok öğrenci için geçerli ve yararlı olduğu kanıtlanmış bu alternatiften uzak durmak için yeterli bir neden değildir. Babson Anket Araştırma Grubu’nun en son anketine göre, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yükseköğretim öğrencilerinin yüzde 30’undan fazlası en az bir uzaktan kurs alıyor. Çevrimiçi eğitim, ister genç ister yetişkin olun, mantıklı bir seçimdir. Bir öğrenci olarak, bu, zor bir konudaki becerilerinizi keskinleştirmek veya yeni bir beceri öğrenmek için yararlı bir öğrenme yöntemi olabilir.

1. Esnek.
Çevrimiçi eğitim, öğretmenin ve öğrencinin kendi öğrenme hızını belirlemesini sağlar ve herkesin gündemine uyan bir program oluşturma esnekliği de vardır. Sonuç olarak, çevrimiçi bir eğitim platformu kullanmak daha iyi bir çalışma ve çalışma dengesi sağlar, bu yüzden hiçbir şeyden vazgeçmeye gerek yoktur. Çevrimiçi eğitim, iyi bir çalışma-çalışma dengesi bulmayı kolaylaştıran hayati zaman yönetimi becerilerini öğretir. Öğrenci ve öğretmen arasında ortak bir gündeme sahip olmak, her iki tarafı da yeni sorumlulukları kabul etmeye ve daha fazla özerkliğe sahip olmaya yönlendirebilir.

 

2. Çok çeşitli programlar sunar.

İnternet kadar geniş ve geniş bir alanda, öğretmek ve öğrenmek için sonsuz beceri ve konular vardır. Giderek artan sayıda üniversite ve yükseköğretim okulu, çeşitli seviyeler ve disiplinler için programlarının çevrimiçi sürümlerini sunmaktadır. Müzik kompozisyonundan kuantum fiziğine kadar her tür öğrenci için seçenekler var. Programınızı çevrimiçi olarak okumak, bir üniversite kampüsüne fiziksel olarak ayak basmadan resmi bir sertifika, diploma veya derece almak için mükemmel bir seçenektir.

 
3. Erişilebilir.

Çevrimiçi eğitim, dünyanın herhangi bir yerinden eğitim almanıza veya öğretmenize olanak tanır. Bu, bir yerden başka bir yere gidip gelmemenize veya katı bir programı izlemenize gerek olmadığı anlamına gelir. Bunun da ötesinde, sadece zamandan tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda diğer önceliklere harcanabilecek paradan da tasarruf edersiniz. Sanal sınıf, internet bağlantısı olan her yerde de mevcuttur ve bundan yararlanmanın iyi bir yolu seyahat etmektir. Örneğin, yurtdışında eğitim görüyorsanız ve iş bulmak istiyorsanız, çevrimiçi eğitim mükemmel bir seçimdir. Yeni ve egzotik yerleri keşfederken çalışmaktan veya çalışmaktan vazgeçmek için hiçbir neden yoktur.

4. Özelleştirilmiş bir öğrenme deneyimi sağlar.

Esnekliğin kendi çalışma hızınızı belirlemenize nasıl yardımcı olabileceğinden daha önce bahsetmiştik. Ancak çevrimiçi eğitim, her öğrencinin bireysel gereksinimleri ve yetenek düzeyi için de esnektir.

Çevrimiçi sınıflar geleneksel sınıf boyutundan daha küçük olma eğilimindedir. Çoğu zaman, çevrimiçi öğrenme platformları bir seferde yalnızca bir öğrenciye izin verir ve neredeyse tüm durumlarda, bu sizin ve öğretmeniniz arasında daha fazla etkileşim ve daha fazla geri bildirim sağlar.

Çevrimiçi olarak videolar, fotoğraflar ve e-Kitaplar gibi çok çeşitli materyallere de erişim vardır ve eğitmenler derslerini geliştirmek için forumlar veya tartışmalar gibi diğer formatları da entegre edebilirler. Ve bu ekstra içerik her an her yerden kullanılabilir, bu da size daha dinamik ve kişiye özel bir eğitim sunar.

5. Geleneksel eğitimden daha uygun maliyetlidir.

Yüz yüze eğitim yöntemlerinin aksine, çevrimiçi eğitim daha uygun fiyatlı olma eğilimindedir. Ayrıca genellikle taksitle veya sınıf başına ödeme yapmanıza izin veren çok çeşitli ödeme seçenekleri vardır. Bu daha iyi bütçe yönetimi sağlar. Birçoğunuz da indirim veya burslara tabi olabilir, bu yüzden fiyat nadiren yüksektir. Ayrıca genellikle ücretsiz olarak kullanılabilen işe gidip gelme ve sınıf materyallerinden de tasarruf edebilirsiniz. Başka bir deyişle, parasal yatırım daha azdır, ancak sonuçlar diğer seçeneklerden daha iyi olabilir.

Son düşünceler

Bunlar çevrimiçi bir eğitim seçmek için sadece birkaç neden ve bugün öğrencilerin yüzde 90’ının çevrimiçi öğrenmenin geleneksel sınıf deneyimiyle aynı veya daha iyi olduğunu düşünmesinin nedenleri. Her öğrenci benzersiz durumunu değerlendirmeli ve ihtiyaçlarına ve hedeflerine göre karar vermelidir ve geleneksel eğitime bu alternatif herkes için olmasa da, tüm dünyadaki uluslararası öğrenciler için neredeyse sonsuz seçeneklerle hala uygun bir seçenektir.

Yorum Yaz


*