Ayrışan ve Ayrıştırılan Milletime ve Tüm Dünyaya Duyurumdur

BEN TULUYHAN UĞURLU, KİMİ BENİ TANIR, KİMİ TANIMAZ. TANIYANLARIN BİR KISMI YANLIŞ TANIR, EKSİK TANIR.

O ZAMAN KENDİMİ TANITMAMAK BENİM EKSİĞİMDİR DİYEREK BAŞLAYALIM SÖZE:
 
Karadenizli bir anne, Konyalı bir babanın evladı olarak İstanbul’da doğdum.
Ailemden tüm insanlığı ayırmadan kucaklayan gerçek bir Anadolu insanı olma yolunda eğitim aldım.
Çok zengin ve bir o kadar da güçlü bir ailenin çocuğuydum ama özel okullarda okutulmadım, ülkemin her çocuğunun gidebileceği okullarda ve devletin konservatuvarında okudum.
Viyana’da müzik eğitimi yaparken de kazandığım Harika Çocuklar Yasası nedeniyle beni devlet okuttu. Minnettarım.
Doğduğum topraklarda ezan sesleriyle büyüyen bir çocuk olarak dinime her zaman saygı duydum, iyi bir Müslüman olmaya olabildiğince gayret ettim ancak tahmin edeceğiniz gibi asla olamadım… Ancak İstanbul’un çok inançlı yapısına her zaman saygı duydum. Hıristiyan ve Yahudiler de benim kardeşlerim diye düşündüm. “Tüm yeryüzü Müslümanların mabedidir” diyerek asla mabed ayırt etmedim
Anne ve babamdan aldığım terbiye ve eğitim ile, başta MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ve bu topraklara hizmet eden tüm devlet adamlarına saygıyla yaklaştım.
Şair ve felsefeci babamdan aldığım eğitimle dünyanın tüm düşünce insanlarına, ancak başta İslam’ın hoşgörüsü ile kainatı aydınlatan din ve düşünce insanlarına saygı ve hayranlıkla yaklaştım.
Onlardan bir şeyler öğrenmeye çalıştım.
 
Sanat dünyasına adım atarken şu sözleri söylemiştim:
SANATÇI DÜNDEN ALDIĞI GÜÇLE YARINI DÜŞLEYEN, YARINA ESERLER BIRAKMAK İSTEYEN VE ÖLÜMSÜZLÜĞÜ ARAYAN BİR KARINCADIR. BUGÜNLE İLGİLENEN SANATÇILAR İSE POPÜLER VE ZENGİN OLMAK İSTEYENLERDİR. BEN YARINI VE ÖLÜMSÜZLÜĞÜ ARAYAN BİR KARINCAYIM. BUGÜN, İNSANİ DEĞERLER DIŞINDA BENİ İLGİLENDİRMEZ.
 
Ancak gördüm ki, son yıllarda ben de bu sosyal medya etkisine girip, bugünle uğraşmaya başlamışım. Onunla bununla laf yarıştırmışım.
 
EYVAH!!!!
 
Güncel politikalara bulaşarak para kazanmaya ve adını sürdürmeye uğraşan sözde sanatçıların arasına karışmak üzereymişim. Düşününce bu beni çok üzdü.
 
Büyük ozan Attila İlhan, YARIN ARTIK BUGÜNDÜR diyerek bir mesaj vermek istemişti.
Benim için de yarın artık bugündür.
Yıllar önce “Umut olmadan sanat olmaz” diyen Tuluyhan Uğurlu, fabrika ayarlarına dönerek, yine sadece dünyanın geleceğini, kainatın güzel geleceğine düşleyen bir sanatçıdır.
 
Fikirlerim açıktır ve hiç değişmemiştir. Çevremiz sırtlan sürüleri ile dolu olsa da (sırtlanlardan özür dilerim) bir sanatçı olarak ben umutla yarınlara bakıyorum ve dünyanın daha adil, daha değerli olması için eserlerimle çalışmaya devam ediyorum.
 
Sonuç olarak,
Kimseyle bir meselem yoktur,
Yapamadıklarım, yanlış yaptıklarım için kendime kızarım.
Yarışım kendimledir.
Amacım kainata, özellikle yaşadığım topraklara hizmet etmektir.
Ben yolumda yürürken, yanıma gelip benimle yürümek isteyenlerin kalabalıklaşması beni mutlu eder. Kimse gelmezse de yolumda yalnız yürümeye devam ederim
Gücümü tarihten ve felsefeden alır, gözlerimi göklere çeviririm.
Fikirlerimi kitlerle paylaşmamda yardımcı olacak herkesin davetine katılırım, konserlerimle bir enerji oluştururum. Ocu ya da bucu diye kimseyi ayırmam. Sanatıma saygı duyan herkesin başımın üzerinde yeri vardır.
 
BEN TULUYHAN UĞURLU
KİMSEYİ IRKIYLA, CİNSİYETİYLE AYIRMAM.
KİMSEYİ İNANCI DOLAYISIYLA DIŞLAMAM.
SEVDİKLERİM VARDIR, SEVMEDİKLERİM VARDIR AMA BUNLAR BANA ÖZELDİR.
ATATÜRK’ÜN YOLUNDAN GİDERİM, PEYGAMBERİMİZ EFENDİMİZ HZ. MUHAMMED (sav) YÜREĞİMİN ZİRVESİNDEDİR.
HAZRETİ İSA’NIN TANRI İNANCI İSE HER KAPIYI AÇAN ELİMDEKİ ANAHTARDIR: TANRI SEVGİDİR”
 
SAYGIYLA TULUYHAN UĞURLU… .

8 Comments - Write a Comment

 1. Acikyureklik ve samimiyetle yazmış olduğunuz kıymetli satırlar için çok teşekkür ederim
  Sağolun varolun .

  Reply
 2. · Edit

  Hayran olduğum size bir kez daha hayran kaldım
  Açık yurekliliğinize 👏👏👏🧿💙

  Reply
 3. Erdemli bir insan, sanatçı nasıl olunur buyrun “Tuluyhan UĞURLU”

  Reply
 4. Kutluyorum sizi. Sanatçı, birleştirici ve yapıcı bir dil kullanmalıdır. Sizin gibi isimler icra etmiş olduğu sanatıyla kendini göstermelidir. Bizler de dolayısıyla sizler sayesinde hayatımıza artı değerler katmaliyiz zira sizler toplumun önünde giden kisilersiniz. Sizin gibi insanların siyasileşmesi büyük bir zarardır kendiniz ve bizim için. Size teşekkür eder Degerli katkılarınızin daim olmasını dilerim. Saygılarımla

  Reply

Yorum Yaz


*