Turistik Uzay Yolculukları İçin Pilot Kıyafetleri Tanıtıldı

Kaynak: https://uzay.org/

Virgin Galactic’in SpaceShip Two aracında uçan pilotlar ve yolcular güzel bir renk seçimine sahip uzay giysileri giyiyor olacaklar.

4 Aralık Cuma günü, Virgin Galactic ve uzay giysisi ortağı Under Armor, SpaceShip Two’nun pilotlarının yörünge altı uzay yolculuklarında giyecekleri kıyafetleri tanıttı. Ekim 2019’da ortaya çıkan, SpaceShip Two yolcularının giyeceği kıyafetlerle aynı renklere sahip olacak pilot uzay kıyafetleri gözalıcı bir mavi renk taşıyor. Virgin Galactic temsilcileri yaptıkları açıklamada “Ortak bir renk paleti, pilotların ve müşterilerin tek bir ekibin parçası olduğu gerçeğini vurguluyor” dedi.

Pilot kıyafetlerinin her iki tarafında geniş siyah şeritler bulunurken, yolcu kıyafetleri daha düz hatlara sahip mavi renkte. Virgin Galactic açıklamasında, siyahın eklenmesi pilotları yolculardan biraz ayırıyor ve her uçuşun varış noktasının uzayın siyah karanlığı olduğunu hatırlatıyor.

Pilot giysilerinin ağırlığı 1 kg’ın biraz üzerinde ve örme kumaştan üretilmiş. Şirket temsilcileri, basınçsız giysilerin Virgin Galactic’in pilot birliklerinin sekiz üyesinin her biri için kişisel olarak üretildiği ve bir SpaceShip Two uçuşunun tüm aşamalarında kullanıcıları güvende ve rahat tutacak şekilde tasarlandığını söyledi.

Yorum Yaz


*